Ładny i trwały dach z blachodachówki

Ładny i trwały dach z blachodachówki

Dach jest najbardziej widoczną, a także i podatną na zniszczenia częścią konstrukcji całego domu. Właśnie z tego powodu ważna jest jego trwałość oraz estetyka wykonania. Kiedy zależy nam na tych dwóch cechach dobrym rozwiązaniem będzie blachodachówka.

Różnorodność rozwiązań

Dostępne na polskim rynku pokrycia dachowe różnią się od siebie możliwościami oraz ceną. Jest ich dużo, ale do najpopularniejszych zdecydowanie możemy zaliczyć blachodachówki oraz blachy. Zaraz za nimi można znaleźć dachówki ceramiczne, papy dachowe, gonty bitumiczne i drewniane, strzechy słomiane, łupki i dachówki cementowe. Ostateczny wybór zależy głównie od wymagań i upodobań oraz od zasobu portfela.

Co najważniejsze?

Jak widać na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych pokryć dachowych, które są w stanie sprostać wymaganiom wszystkich, nawet tych najbardziej wymagających klientów. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni rodzaj – dostosowany do naszych preferencji oraz potrzeb. Jednakże, przede wszystkim dach musi spełniać ściśle określone zadanie, czyli chronić dom przed wspomnianymi wyżej niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, wilgocią, wiatrem i zimnem. Z tego powodu kluczowe są tu jakość wykonania i dokładność montażu.

dachW przypadku wyboru blachodachówki warto zlecić to zadanie doświadczonym fachowcom, ponieważ nieprawidłowe odcięcie jej arkuszy, może doprowadzić do uszkodzenia ochronnych warstw.

A może jednak blachodachówka?

Blachodachówki używa się najczęściej jako pokrycia dla prostych dachów. Sprawdzają się szczególnie, kiedy kąt nachylenia wynosi więcej niż 10 stopni, ale również i na płaskich dachach, pod warunkiem, że posiadają one sztywne poszycie. Dachy wykonane z blachodachówki czy blachy są trwałe, lekkie i łatwe w montażu. Jedynym ich mankamentem jest to, że nie tłumią odgłosu padającego deszczu. Blachodachówki posiadają zalety blach dachowych, jednak zdecydowanie górują tu nad nimi swoim atrakcyjniejszym wyglądem, którym przypominają tradycyjną dachówkę ceramiczną. Inną zaletą tego rodzaju pokrycia dachu jest to, iż nie zmienia ciężaru czy kształtu pod wpływem wilgoci, jak może mieć to miejsce w przypadku innych.