Najczęstsze błędy montażowe

Najczęstsze błędy montażowe

Blachodachówka, panele dachówkowe, dachówki ceramiczne czy inne materiały dobrej jakości nie zagwarantują, że nasz dach będzie trwały i wytrzymały, jeśli podczas jego montażu zostaną popełnione podstawowe błędy.

Dach jeden z najtrudniejszych elementów budynku!

Dach to jedna z najtrudniejszych do wykonania części domu. Bardzo często nawet najlepsi fachowcy mają problem z zamontowaniem go bez popełnienia żadnego błędu. Musimy pamiętać, że jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do prawidłowego wykonania naszego pokrycia dachowego, nie możemy tego zignorować, gdyż należy dokładnie się temu przejrzeć.

roof

Podstawowa znajomość błędów, które są najczęściej popełniane może nam bardzo pomóc w ustrzeżeniu się od niechcianych konsekwencji źle zamontowanego dachu.

Najczęstsze błędy montażowe

Błędów, które może wykonać ekipa montująca jest naprawdę wiele. Jedno jest pewne – nie są one do przyjęcia, ponieważ dach to jedna z najważniejszych części budynku. A co dokładnie może wpływać na niekorzyść?

  • brak właściwej wentylacji (powoduje np. gromadzenie się pary wodnej w izolacji),
  • złe wymierzenie dachu i jego konstrukcji (z tego powodu mogą wystąpić problemy z równym ułożeniem dachówek lub blachodachówki),
  • nieszczelności przy pionach (przez nie mogą wystąpić poważne problemy z przeciekaniem dachu),
  • uszkodzona folia dachowa, której zadaniem jest izolacja dachu np. przed wilgocią.

Najczęstsze błędy popełniane przy montażu blachodachówki

Jednym z takich błędów jest przede wszystkim niestosowanie się osób montujących do przestrzegania zaleceń i wytycznych producenta blachodachówki. Co więcej, często dochodzi do niedopatrzeń przy transporcie lub rozładunku materiałów lub też nieprawidłowości w sposobie ich składowania.

Częstym błędem jest również użycie do cięcia arkuszy urządzeń ciernych (duża temperatura, odłamki mogą uszkodzić zewnętrzne warstwy). Karygodne jest również używanie przez ekipę montującą obuwia o twardych podeszwach, które powodują mikrouszkodzenia powiększające się z biegiem czasu.