Jeśli chcesz kupić blachę nie opieraj swojej wiedzy jedynie na ulotkach. Warto zapytać sprzedawce o cennik, gdyż może Ci się udać wynegocjować korzystny rabat.
Nie kupują materiałów z niewiadomego źródła, ponieważ tylko zakup całych systemów może zagwarantować Ci brak problemów przy ewentualnej gwarancji.
Najważniejsze jest doświadczenie, dlatego też przy wyborze firmy remontowej kieruj się jednie do sprawdzonych fachowców.
Jeśli dach ma długie połacie wtedy zamów blachę najlepiej w dwóch odcinkach. Pozwoli Ci to na unikniecie deformacji.
Bardzo ważny jest sprzęt jaki posiada wykonawca. Jeśli używa przecinarki kątowe, zwróć mu uwagę, gdyż do cięcia blachy należy wykorzystywać nożyce wibracyjnych (nibler).
Przed rozpoczęciem pracy warto rozmierzyć dach. To działania ma na celu sprawdzenia, czy dach ma zachowane odpowiednie kąty proste.
Bardzo istotne jest przygotowanie kontrłat i łat (pod blachę), należy stosować się do zaleceń wytwórczy pod względem ich rozstawu.
Należy układać blachę zgodnie z zaleceniami wykonawcy, zazwyczaj od dołu do góry.
Zaleca się używanie jedynie oryginalnych wkrętów, które są zalecane przez producenta.
Nie należy chodzić po blasze, jeśli jednak musisz to robić to staraj się to robić w spodzie fali. Po dachu należy chodzić jedynie w miękkim oraz lekkim obuwiu.
Należy pamiętać, że dach jest najważniejszy, dlatego nie wolno na nim oszczędzać, gdyż inwestycja procentuje brakiem napraw w przyszłości.